دیده بان بازار

بعد از وارد شدن از لینک بالا به سایت مدیریت فناوری بورس تهران TSETMC لوگوی بینابورس در بالای سایت ذکر شده نمایان می شود.مادامی که از این طریق وارد شده اید از درج هر مطلبی در سایت بینابورس آگاه میشوید لذا پیشنهاد میشود برای رصد بازار در طول معاملات از لینک بالا اقدام نمایید.  + ادامه

نمادهای معرفی شده عضویت ویژه

با ورود به این صفحه شما وارد سبد سهم های معرفی شده بینابورس می شوید.سیستم بصورت"خودکار" سود و زیان هر سهم را محاسبه میکند.همچنین در این صفحه شما می توانید از میانگین قیمت خرید,زمان معرفی,میزان سود,وضعیت سهم(نگهداری یا فروش) و همچنین توضیحات کارشناسان سایت در مورد هر نماد اطلاع حاصل نمایید. + ادامه

ثبت نام

همراهان عزیز بینابورس برای دریافت پیامک های سایت لطفا ابتدا در سایت ثبت نام نمایید ثبت نام

نمادهای سبدگردانی

این گزینه مربوط به اعضاء سبدگردانی می باشد

کدال

بزودی

36 (1)

بینابورس بر قله آموزش,تحلیل و مشاوره در بازار سرمایه

بینابورس بر قله آموزش,تحلیل و مشاوره در بازار سرمایه

اول چند مورد از ترفند حقوقی ها برای کسب سود.

تا حالا شده سهم شما صف فروش سنگینی رو شکل بده و در یک  چشم بر هم زدن این صف جمع بشه؟تا حالا به این نکته فکر کردید که چرا یکمرتبه و در عرض چند ثانیه صف میلیونی فروش جمع میشه؟ در صورتی که این صف در روزهای قبل خریدار اندکی داشت و صف فروشش هر روز سنگین تر از روز قبل شده ولی حالا صف فروش جمع شده و حتی به صف خرید رسیده؟

هر موقع این اتفاق افتاد به حجم معامله قبل از جمع شدن و بعد از جمع شدن توجه کنید.

مثلا سهمی ۲ میلیون صف فروش داره ولی بعد از جمع شدن حجم معامله انجام شده به ندرت به حتی نصف این مقدار میرسه.خب اتفاقی که این وسط افتاده چی بوده؟

حقوقی ها معمولا برای کنترل بازار به صورت گروهی کار میکنند  و این گروه کارش کسب سود از بازار و همچنین ضرر زدن به گروه های دیگر است که با این کار سود صندوق خود رو  بیشتر از  دیگر صندوقها میکنند و این براشون یک تبلیغ بحساب می آید.در این راستا و برای پیشبرد این هدف, داشتن یک کد حقیقی علاوه بر کد حقوقی لازم است.حال اولین سئوال اینه که ما از کجا حقیقی بودن واقعی رو از غیر واقعی تشخیص بدیم؟

معمولا از روی تعداد معامله و حجم انجام شده میتوانید تشخیص بدید که آیا معامله صورت گرفته به وسیله حقیقی واقعی بوده و یا نه ,حقوقی با کد حقیقی وارد این سهم شده و در این سهم داره فعالیت میکنه .حالا چرا حقوقی با کد حقیقی این کار رو میکنه؟برای

-جمع کردن سهم.

-بالا بردن و یا پایین آوردن

و یا تثبیت سهم مورد نظر.

خب پس از این به بعد اگه دیدید که حجم انجام شده بسیار بالاتر از تعداد معامله است بدونید که حقوقی در این سهم با کد حقیقی فعالیت دارد.

برگردیم سر بحث اصلیمون…….

سهم ما صف فروش سنگینی رو تشکیل داده و هیچ امیدی نیست که بشه این سهم رو جمع کرد و این سهم خریدار چندانی هم در این چند روز نداشته و شما نا امیدانه سهمتون رو در صف فروش قرار دادید.میرید یه چایی میل کنید و وقتی که برمیگردید میبینید که سهمتون از صف فروش به صف خرید رسیده و شما همین امروز ۱۰% ضرر کردید.چی شد؟

هیچی سرتون کلاه رفت.

 

بازی به این شکله…….

تعدادی از حقوقی ها برای پایین کشیدن سهم تمامی سهم رو در صف فروش قرار میدهند و شما هم که این سهم رو دارید وقتی نگاه به این صف فروش و این حجم سنگین میکنید برای جلوگیری از ضرر, سهمتون رو در صف فروش قرار میدهید .در دقایق اولیه هیچ معامله ای در این سهم صورت نمیگیره ولی خب یک اتفاق دیگه داره میفته .حقوقی که اول صبح سهمش رو در صف فروش قرار داده, داره معامله رو کنسل میکنه و دوباره برای اینکه کسی متوجه نشه و حجم صف فروش کاهش پیدا نکنه دوباره سفارش رو انجام میده با این کار اون از اول صف به آخر صف میره.خب شما حقیقی ها که به دنبال اونها راه افتادید الان در اول صف قرار دارید.

تا اینجا بازی رو متوجه شدید؟

از بعد از ساعت ۱۰ سهم شروع میشه معامله شدن و حقوقی که سهمش رو از اول صف به آخر صف برده ,داره سهم رو جمع میکنه,ولی  نه از خودش بلکه از شما.

تا کجا؟؟؟اینقدری سهم می خرد تا سهم منفی کامل بخوره.اما معمولا هیچگاه در روزهای  اول خرید سنگینی رو انجام نمیدهند که شما فکر کنید حجم معاملات داره بالا میره پس امیدوار بشید به برگشت سهم و سهمتون رو از صف خارج کنید.اونها معمولا از روز سوم شروع به خرید و جمع کردن اون میکنند تا افراد بیشتری ناامید شده و وارد صف فروش بشوند.خب این بازی رو ادامه میدهند و هر روز صبح زود, زنبیلشون رو اول صف میذارن و در طول روز میان میبرنش آخر صف تا حجم صف فروش کاهش پیدا نکنه.بعد چند روز همه حقیقی ها با نا امیدی وارد صف میشوند.خب الان اونها دیگه به هدفشون رسیدند پس در یک چشم به هم زدن از صف خارج شده و مابقی رو جمع میکنند.………..

به همین دلیل اگر مثلا سهم ۱۰ میلیون صف فروش باشه,بعد از جمع شدن سهم میبینید که صرفا ۴ میلیون سهم خرید شده,اون ۶ میلیون ماله خودشون بوده که هنگام جمع کردن از صف بیرون کشیدند.

جالب بود نه؟؟؟؟

دفعه آینده که سهمی صف فروش بود دقیقا این اتفاقات براش میفته …

۱-سهم صف فروش سنگینی رو تشکیل میده.

۲-در روزهای اول خریدهای کمی در سهم اتفاق میفته.

۳-در روزهای اول تعداد افراد در صف هی کم شده ولی بلافاصله بر میگردند(که این به دلیل این است که از اول صف به ته صف بروند و حجم کلی صف کم نشود).

۴-حجم صف فروش در روزهای دوم و سوم به دلیل ورود بیشتر حقیقی ها افزایش پیدا میکنه. سهم تا رسیدن به منفی ۵ و یا نزدیک آن معامله میشود.(که این خریدها بوسیله حقوقی ها بطور نامحسوسی صورت میگیرد)

۵-صف میلیونی فروش, به یکباره جمع میشود اما  حجم معامله صورت گرفته, بسیار کمتر از صف فروش اولیه بود.

۶-عرضه ها دیگر تا رسیدن به مثبت ۵ همه جمع میشود و سهم میره به صف خرید.

خب با یک بازی سهم رو از دست مردم در یک قیمت خوبی در آوردند.حالا این بازی تمام شده؟خیر

همین بازی رو حالا که سهم صف خرید شده تکرار میکنند.یعنی…

-حجم صف رو سنگین میکنند

-بقیه رو میکشونند دنبال خودشون

-از اول صف به آخر صف میروند تا حجم صف کاهش پیدا نکنه

-حالا که شما اول صف هستید سهمی رو که در منفی کامل قبلا  از مردم خریدند به خودشون میفروشند اما نه همه سهم رو .چون صد در صد  تا چند روز میتوانند سهم رو تا مثبت کامل به مردم بفروشند و بقیه رو نگهدارند برای روزهای بعد تا گرونتر بفروشند.

حالا بنداز بنداز تا کجا ادامه دارد؟

سئوال خوبیست تا صرفا چند روز.چرا؟چون ممکن است حقوقی دیگر که سرمایه بیشتری دارد کار آنها رو خراب کند.پس ۲۰ % سود خالص برای یک بازی آن هم در چند روز.سود خوبیست.

                                   بازی تمام شد,میروند سروقته سهمی دیگر

شما باید چه کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بریم تکنیکال یاد بگیریم یا فاندامنتال؟؟؟

چرا هر چی یاد میگیریم آخرش ضرر میکنیم؟؟؟؟

باید ضرر کنید,چون راه کار کردن در بورس رو نمی دانید,بازی های اینجا رو بلد نیستید,و احساس میکنید که باهوش هستید و می توانید اینجا هم مثل کارهای دیگر بدون مشاوره گرفتن موفق شوید.هر جا که رفتید طرف از سر ناآگاهی رفته بهتون تکنیکال و بنیادی یاد داده.بورس بدون دانستن حقه ها و روانشناسی بازار یعنی ضرر مطلق.موفقیت در بورس تا ۹۰ درصد به مشاوره گرفتن از یک تحلیلگر حرفه ای بستگی دارد,اگر به حرف بنده شک دارید مسیر خود را تغییر ندهید.

نگران نباشید بنده در مبحث آینده  دقیقا بهتون میگم که چطور به یک حرفه ای تبدیل شوید.

برگرفته از کتاب ترفندهای استثنایی در بورس